CRGS0805J56R
MFR.Part #
CRGS0805J56R
JLCPCB Part #
C2125859
Description
-55℃~+155℃ 150V 500mW 56Ω Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS