CRGP1206F56R
MFR.Part #
CRGP1206F56R
JLCPCB Part #
C2082491
Package
1206
Description
-55℃~+155℃ 200V 500mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS