CRGP0402F56R
MFR.Part #
CRGP0402F56R
JLCPCB Part #
C2082031
Description
-55℃~+155℃ 125mW 50V 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS