TPLP2985-18DBVR
MFR.Part #
TPLP2985-18DBVR
JLCPCB Part #
C18212653
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 150mA 20V 250mV@(50mA) 2uA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS