TPAP2125K-1.8TRG1
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPAP2125K-1.8TRG1
JLCPCB Part #
C2937007
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 2uA 5.5V 570mV@(600mA) 600mA 80dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS