MIC5205-3.3YM5
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
MIC5205-3.3YM5
JLCPCB Part #
C20617303
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mA 200mV@(50mA) 20V 2uA 3.3V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS