MIC5207-3.3YM5
MFR.Part #
MIC5207-3.3YM5
JLCPCB Part #
C3750524
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃ 1 16V 170uA 180mA 3.3V 400mV@(150mA) Fixed Over Current Protection、Overheat protection、Reverse connection protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS