SMD0805-002-60V
Extended
Manufacturer
TECHFUSE
MFR.Part #
SMD0805-002-60V
JLCPCB Part #
C6851460
Package
0805
Description
12Ω 20mA 40A 500mW 500ms 60V 60mA 70Ω 0805 Resettable Fuses ROHS