SK6513CPR-36
Extended
Manufacturer
Suntek
MFR.Part #
SK6513CPR-36
JLCPCB Part #
C2986178
Package
SOT-89
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 10mV@(1mA) 200mA 2uA 3.6V 35V Fixed Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS