SK6013S5-28
MFR.Part #
SK6013S5-28
JLCPCB Part #
C2986171
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 20uVrms 250mV@(200mA) 35uA 400mA 6.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS