SK6018CD4-33
MFR.Part #
SK6018CD4-33
JLCPCB Part #
C2986203
Package
DFN1x1-4
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 3.3V 42uVrms 4uA 5.5V 530mV@(600mA) 600mA 75dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN1x1-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS