SP60N55T2
MFR.Part #
SP60N55T2
JLCPCB Part #
C41354931
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2W 1.6V 17pF 3.5A 330pF 55mΩ@10V、70mΩ@4.5V 60V 8.6nC@10V 90pF SOT-23 MOSFETs ROHS