SP60N10GDP8
MFR.Part #
SP60N10GDP8
JLCPCB Part #
C22466777
Package
SOP-8L
Description
-55℃~+150℃ 1.35nF 1.6V 10mΩ@10V、13mΩ@4.5V 12A 2 N-Channel 25pF 27.9nC@10V 2W 310pF 60V N-Channel SOP-8L MOSFETs ROHS