SP60N08GNJ
MFR.Part #
SP60N08GNJ
JLCPCB Part #
C22466774
Package
PDFN-8L(3x3)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.35nF 1.5V 25pF 27.9nC@10V 310pF 40A 40W 60V 7.5mΩ@10V、10mΩ@4.5V PDFN-8L(3x3) MOSFETs ROHS