SP40N03P8
MFR.Part #
SP40N03P8
JLCPCB Part #
C42372345
Package
SOP-8L
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 2.5V 21A 3.1W 350pF 40V 5nF 75nC@10V 890pF 8mΩ@4.5V SOP-8L MOSFETs ROHS