SP40N02BGTD
MFR.Part #
SP40N02BGTD
JLCPCB Part #
C22385359
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.208nF 145A 175W 2.5V 3.485nF 3.6mΩ@4.5V 40V 57nC@10V 59pF N-Channel TO-263 MOSFETs ROHS