RG1608N-54R9-D-T5
MFR.Part #
RG1608N-54R9-D-T5
JLCPCB Part #
C4020553
Description
-55℃~+155℃ 100mW 54.9Ω Thin Film Resistor ±0.5% ±10ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS