RG0603Q-56R2-D-T10
MFR.Part #
RG0603Q-56R2-D-T10
JLCPCB Part #
C20136890
Description
-55℃~+155℃ 56.2Ω 63mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS