SMBJ30CA
Extended
Manufacturer
SUNMATE Elec
MFR.Part #
SMBJ30CA
JLCPCB Part #
C2803680
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 12.4A@8/20us 30V 38.3V 48.4V 5uA 600W@8/20us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS