BZX84C56
Extended
Manufacturer
ST(Semtech)
MFR.Part #
BZX84C56
JLCPCB Part #
C118593
Package
TO-236
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 200Ω 350mW 50nA@39.2V 52V~60V 56V TO-236 Zener Diodes ROHS