T405Q-600B-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
T405Q-600B-TR
JLCPCB Part #
C144390
Package
TO-252(DPAK)
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.5V 10mA 35A 4A 500mW 5mA 600V TO-252(DPAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS