STTH2002D
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STTH2002D
JLCPCB Part #
C2935177
Package
TO-220AC
Description
1 Independent 1.15V@25A 10uA@200V 16ns 200V 20A TO-220AC Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS