STS8C5H30L
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STS8C5H30L
JLCPCB Part #
C262968
Package
SOIC-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-Channel + 1 P-Channel 1.35nF 130pF 2.5V 2W 30V 490pF 55mΩ@10V 60nC@5V 8A N-Channel + P-Channel SOIC-8 MOSFETs ROHS