SMBJ36CA-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ36CA-TR
JLCPCB Part #
C133661
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 36V 42.1V 4kW@8/20us 52A@8/20us 76V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS