STS5NF60L
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STS5NF60L
JLCPCB Part #
C457490
Package
SO-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 17nC@48V 2.5V 2.5W 26pF 55mΩ@10V 5A 60V SO-8 MOSFETs ROHS