STPS80170CW
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STPS80170CW
JLCPCB Part #
C472640
Package
TO-247-3
Description
1 Pair Common Cathode 170V 40A 500A 80uA@170V 840mV@40A TO-247-3 Schottky Diodes ROHS