STP60NF06L
MFR.Part #
STP60NF06L
JLCPCB Part #
C55455
Description
-65℃~+175℃ 1 N-channel 110W 14mΩ@10V 1V 2nF 60A 60V 66nC@4.5V TO-220 MOSFETs ROHS