STP4NK80Z
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP4NK80Z
JLCPCB Part #
C411401
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 22.5nC@10V 3.5Ω@10V 3A 4.5V 575pF 800V 80W N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS