STP10NM60N
MFR.Part #
STP10NM60N
JLCPCB Part #
C5931917
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2pF 10A 19nC@10V 44pF 4V 540pF@50V 550mΩ@10V 600V 70W N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS