STP40NF10
MFR.Part #
STP40NF10
JLCPCB Part #
C495254
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 100V 150W 2.18nF 28mΩ@10V 3V 50A 62nC@50V 83.7pF TO-220 MOSFETs ROHS