STP40NF03L
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP40NF03L
JLCPCB Part #
C501038
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 15nC@4.5V 18mΩ@10V 2.5V 30V 40A 60pF 70W 770pF TO-220 MOSFETs ROHS