L78L12ABZ
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L78L12ABZ
JLCPCB Part #
C2887428
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃ 100mA 12V 35V 42dB@(120Hz) 80uV Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection、Thermal shutdown Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS