STP10N60M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP10N60M2
JLCPCB Part #
C5199080
Package
TO-220-3
Description
-55℃~+150℃ 0.84pF 1 N-channel 13.5nC@10V 3V 400pF 550mΩ@10V 650V 7.5A 85W TO-220-3 MOSFETs ROHS