STL90N6F7
MFR.Part #
STL90N6F7
JLCPCB Part #
C221506
Package
PowerFLAT(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.6nF 25nC@10V 4V 5.4mΩ@10V 60V 66pF 90A 94W N-Channel PowerFLAT(5x6) MOSFETs ROHS