STGB30V60DF
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STGB30V60DF
JLCPCB Part #
C2971543
Package
D2PAK
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 120A 120pF 163nC 189ns 2.3V@30A,15V 233uJ 258W 3.75nF 383uJ 45ns 53ns 5V@1mA 600V 60A 77pF FS (Field Stop) D2PAK IGBT Transistors / Modules ROHS