STF8NK100Z
MFR.Part #
STF8NK100Z
JLCPCB Part #
C457457
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.6Ω@10V 1kV 2.18nF 36pF 4.5V 40W 6.5A 73nC@800V TO-220F-3 MOSFETs ROHS