STP40NF20
MFR.Part #
STP40NF20
JLCPCB Part #
C2688560
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 160W 2.5nF 200V 40A 45mΩ@10V 4V 510pF 75nC@10V 78pF N-Channel TO-220 MOSFETs ROHS