STF5NK100Z
MFR.Part #
STF5NK100Z
JLCPCB Part #
C262939
Package
TO-220FPAB-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.154nF 1kV 2.7Ω@10V 21.3pF 3.5A 30W 3V 59nC@800V TO-220FPAB-3 MOSFETs ROHS