STD10N60M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STD10N60M2
JLCPCB Part #
C2764050
Package
DPAK
Description
-55℃~+150℃ 0.84pF 1 N-channel 13.5nC@10V 22pF 400pF 4V 600V 600mΩ@10V 7.5A 85W N-Channel DPAK MOSFETs ROHS