LF25ABDT-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LF25ABDT-TR
JLCPCB Part #
C2832778
Package
DPAK
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 16V 2.5V 350mV@(200mA) 500mA 500uA 50uVrms 82dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DPAK Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS