ST715M25R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
ST715M25R
JLCPCB Part #
C2832805
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 210uVrms 24V 3.75uA 500mV@(85mA) 62dB@(100kHz) 85mA Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS