SMBJ48A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMBJ48A-TR
JLCPCB Part #
C133659
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 200nA 40A@8/20us 48V 4kW@8/20us 56.1V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS