SMB15F48AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMB15F48AY
JLCPCB Part #
C3700011
Package
SMB-flat
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 100A@8/20us 100V 200nA 48V 53.2V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMB-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS