SMAJ40A-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMAJ40A-TR
JLCPCB Part #
C132940
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 2.3kW@8/20us 200nA 27A@8/20us 40V 46.7V 84V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS