BTA06-600CRG
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA06-600CRG
JLCPCB Part #
C9101
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 1W 50mA 600V 60A@50Hz 6A TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS