SMA6T12AY
MFR.Part #
SMA6T12AY
JLCPCB Part #
C1975458
Description
-55℃~+150℃ 11.4V 12V 1uA 21.7V 275A@8/20us 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS