SM6T56AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM6T56AY
JLCPCB Part #
C1974356
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 100V 1uA 40A@8/20us 4kW@8/20us 53.2V 56V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS