SMA6T10AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6T10AY
JLCPCB Part #
C1975539
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 10V 18.6A@8/20us 18.6V 20uA 4kW@8/20us 8.6V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS