STP6N65M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP6N65M2
JLCPCB Part #
C7089892
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 0.65pF@100V 1 N-channel 226pF@100V 4A 4V 60W 650V 9.8nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS