SMA6F188A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F188A
JLCPCB Part #
C1977113
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 188V 200nA 209V 2A 328V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS